זהו תיאור תמונת הכותרת

 טביעת רגל דיגיטלית
 

 אומנות השכנוע
 

 מלך הריאליטי

 


גיליון מיוחד לרגל היום הלאומי לגלישה בטוחה ברשת
 

ביום ראשון הבא, 8 בפברואר, יצוין בישראל היום הלאומי לגלישה בטוחה ברשת. לקראת היום הזה אנו מביאים לכם מהדורה מיוחדת של ידיעון גלים עם הפניות לפעילויות חדשות רלוונטיות ומהנות.


מחוברים- המדריך לילדים בעידן הדיגיטלי
הילדים הגולשים באתר מחוברים, נהנים משפע פעילויות ומשחקים שמקנים להם הבנה של האתגרים שניצבים בפניהם בעידן הדיגיטלי וגם כלים להתמודד אתם. 
מלבד שפע הפעילויות העוסקות בבטיחות, בפרטיות ובהוגנות ברשת, ניתן למצוא פעילויות העוסקות בשימוש ברשת לקידום מיזמים חברתיים, ובצריכה מושכלת של התקשורת לסוגיה השונים: טלוויזיה, פרסומות, עיתונים ועוד. 
בין הפעילויות באתר, אנו ממליצים על הפעילויות הבאות:

 
טביעת רגל דיגיטלית : האם מייל ששלחתי יכול להיות סודי? האם אפשר להעלות תמונה לרשת ואז להתחרט? מי עוקב אחרי הפעולות שלי ברשת? הפעילות מקנה ידע בנוגע לסימנים שכל אחד מאתנו משאיר כאשר הוא גולש ברשת האינטרנט.
תמונות מספרות : במשך היום אנו רואים תמונות רבות: ברשת החברתית, בשלטי החוצות ובמהדורת החדשות בטלוויזיה. תמונה היא "חלון קסם" שדרכו אנחנו רואים את המציאות. אבל, האם אנחנו רואים את כל המציאות?
כל אחד יכול : בשנים האחרונות הפכו הגולשים לא רק לצרכנים של תוכן אלא גם ליצרנים. בהינף אצבע אנו יכולים להעלות תמונה או פוסט שאלפי אנשים יצפו בהם. איזה שימוש נעשה בכוח הזה? בפעילות הזאת מקבלים טיפים לשימוש ברשת החברתית כדי לעשות משהו טוב.
אומנות השכנוע : מי מחליט על מה נקליק? איך גורמים לנו להסתכל בפרסומת או לקרוא טקסט? בפעילות הזאת מתוודעים לדרכים שבהן מעצבי אתרי האינטרנט, העיתונים ושלטי החוצות "מפעילים" אותנו, והכול בעזרת התמונה הנכונה.
חיים ברשת : משחק סימולציה שבו גולשים ברשת החברתית, לומדים לשמור על בטיחות והוגנות וגם מקדמים מיזם חברתי – פסטיבל בשקל.
יוצאים להפסקה: מה מעיד פרופיל הרשת על מי שיצר אותו? איזה מידע חושפים ברשת ולמי? בפעילות זו לומדים הילדים האם ניתן להכיר אדם היטב דרך פרופיל הרשת שלו, איזה מידע אפשר לפרסם ברשת, איזה מידע מותר לתת ולמי, ועוד. 
מלך הריאלטי: במשחק הזה, מלך הריאליטי הוא מי שמבין את ההבדל בין המציאות שעל המסך למציאות בעולם האמיתי, וכמו בתוכניות הריאליטי, גם קצת מזל יעזור.

ניתן למצוא את כל הפעילויות גם באתר גלים- חברה וכישורי חיים

בכל שאלה ובעיה נשמח לעזור ולתת תמיכה:
support@galim.org.il
02-6584517